autoscoutPirmoje automobilio pirkimo iš amerikos straipsnio dalyje pasakojau, kodėl Nissan Leaf iš jungtinių amerikos valstijų, net ir įskaitant visas išlaidas, dažniausiai yra pigesnė alternatyva europiniam modeliui bei kaip pasitikrinti buvusią automobilio būklę bei duomenis prieš jį perkant Lietuvoje.

Na, o dabar – asmeninė patirtis ieškant Nissan Leaf Elektromobilio Lietuvoje. Žinoma, prieš nuspręsdamas, kad labiausiai apsimoka Nissan Leaf pirkti iš JAV, perverčiau mobile.de, autoscout24.com bei kitas populiarias svetaines, kuriose parduodami automobiliai iš europos (tiek daužti ar su defektais, tiek ir sveiki).

Pavyko suprasti, kad dalyje Europos, norint paskatinti elektromobilių plėtrą Nissan Leaf baterija yra nuomojama. Taigi, Nissan Leaf ir kiti elektromobiliai iš šių šalių parduodami be baterijų. Na, o baterijos kaina sudaro didelę dalį bendros automobilio kainos, tad, jei radote patrauklų ir nebrangų Nissan Leaf Europoje – pasitikrinkite, ar jis – su baterija.

Nissan Leaf pasirodė 2011 metais, tad automobilių su defektais (neskaitant sudaužytų ar aplamdytų bei skendusių) praktiškai nėra arba bent jau man tokių nepavyko rasti.

Svarsčiau ir Nissan Leaf pirkimo iš Didžiosios Britanijos variantą bei vairo perkėlimą iš dešinės į kainą, mat pas anglus šis automobilis gan populiarus, o dėl vairo dešinėje pusėje esančios mažos antrinės rinkos jų kaina yra patrauklesnė. Deja, sudėjus gabenimo bei vairo „perstūmimo” kaštus bei registravimo Lietuvoje subtilumus, nusprendžiau, kad toks variantas sukeltų daugiau problemų nei džiaugsmo.

Taigi, kai automobiliai iš Europos pasirodė per brangūs, o dešiniavairiai iš Didžiosios Britanijos – per sudėtingai perdaromi, liko tik vienas variantas – JAV. Be kainos, automobilio iš amerikos variantas dar turėjo ir garantuotą galimybę gana tiksliai sužinoti automobilio istoriją pagal VIN.

Beje, Europoje taip pat yra galimybė tokią informaciją gauti, bet ji nėra taip lengvai pasiekiama, kaip JAV. Dažnai tenka kreiptis į oficialius atstovus ir pirkti iš jų paslaugą (automobilio istoriją), kurios jie nėra suinteresuoti suteikti – automobilį perkate ne pas juos, taisysite irgi, tikėtina, ne pas juos.

Skelbimų analizės išvada – ieškau Nissan Leaf elektromobilio iš JAV. Pats dalyvauti aukcionuose, užsiimti gabenimu, išmuitinimu, taisymu ir sertifikavimu bei registravimu neturėjau noro (nors tokios patirties jau turėjau su anksčiau mano turėtom transporto priemonėm), tad pradėjau aktyviai sekti lietuviškus automobilių skelbimų portalus.  autoplius

Tęsinys ir lietuviškų pardavėjų subtilumai – kitoje dalyje.

Previous articleAutomobilio pirkimas iš Amerikos (1 dalis)
Next articleElektromobilis Nissan Leaf vs dyzelinis BMW 530d (balandis)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here