Kiek laiko trunka elektromobilio įkrovimas namie?

Elektromobiliai – klausimai ir atsakymaiCategory: Elektromobilio įkrovimas namieKiek laiko trunka elektromobilio įkrovimas namie?
Dainius J Staff asked 1 m. ago

Kiek laiko trunka elektromobilio įkrovimas namie?

1 Answers
Dainius J Staff answered 1 m. ago

Tai priklauso nuo naudojamo įkroviklio tipo bei galios amperais. Jei naudojate įkroviklį, kuris turi standartinį buitinį elektros kištuką, paprastai įkroviklio galia neviršija 16 amperų. Dažniausiai pasitaikantys įkrovikliai būna 10, 12 ar 13 amperų galios. Informaciją apie galią galite rasti ant įkroviklio esančiame informaciniame lipduke. Taigi, pirmiausia išsiaiškiname, kiek amperų galios yra mūsų įkroviklis. Kaip pavyzdį imkime 16 amperų įkroviklį.
Tada reikia žinoti jūsų elektromobilio baterijos talpą. Jei, pavyzdžiui, imame populiarųjį Nissan Leaf, iki 2016 metų modeliai turi 24 kWh, nuo 2016 – 30 kWh, o naujausi, 2018 metų – 40 kWh baterijas. Iš tikrųjų, mes galime naudotis ne pilna, bet kiek mažesne talpa, mat likutis paliekamas kaip saugus rezervas, bet kad būtų paprasčiau, imkite tiesiog aukščiau paminėtus baterijos talpos dydžius. Skaičiuosime populiariausio, 24 kWh bateriją turinčio Nissan Leaf įkrovimo laiką.
Atliekame du paprastus veiksmus:

  • sudauginame namų rozetės įtampą (Lietuvoje 220 V) ir ant įkroviklio rastą amperų skaičių (mūsų atveju – 16 A). Gauname 3520 vatus arba 3.52 kilovato per valandą
  • Baterijos talpą (mūsų atveju – 24 kWh) daliname iš gauto pirmame veiksme skaičiaus (24 / 3.52 ) ir gauname 6.8 valandos.

Taigi, nesigilinant į tai, kad reali baterijos talpa yra ne 24 kWh bet mažiau, visiškai tuščią bateriją (kas būna tikrai retai) iki 100% su 16 A galios įkrovikliu iš standartinės buitinės rozetės įkrausite per mažiau nei 7 valandas.
Jei turite kitokios galios įkroviklį ar kitokios talpos bateriją, tiesiog skaičiavimams naudokite savo skaičius ir lengvai sužinosite, kiek ilgiausiai truks jūsų elektromobilio pilnas baterijos įkrovimas namuose.