DSC_0545Pirmoji mano kelionė su Nissan Leaf iš Kauno į Vilnių įvyko po 5 dienų nuo įsigijimo. Kadangi jau buvau gan „ekstremaliai“, bet sėkmingai atkeliavęs nuo Šiaulių iki Kauno be įkrovimo, 100+ km kelionė į Vilnių ir atgal ne taip ir gąsdino. Ypač, turint omenyje, kad Elektrėnuose (važiuojant į Vilnių) ir Vievyje (važiuojat į Kauną) yra greito įkrovimo stotelės.

Bet kokiu atveju – tai buvo pirma pažintis su greito įkrovimo stotelėmis, tad šioks toks jauduliukas kamavo – „o jei neveiks?“, „o jei man atvažiavus krausis kiti“ ir pan.

Nors prieš važiuodamas studijavau žemėlapį ir daugiau mažiau žinojau, kur yra įkrovimo stotelė važiuojant į Vilnių, pravažiavus Elektrėnus pasidarė kiek neramu, nes lyg ir stotelė turėjo būti prieš Elektrėnus, o ne už jų.

Neramumas, visgi, buvo be reikalo – įkrovimo stotelę ir kavinę šalia jos radau tuoj už Elektrėnų. Tiksli vieta žemėlapyje

Atvažiavus supratau, kad kavinė populiari – stovėjo gal 10 gan prabangių automobilių ir, mano laimei, nė vieno elektromobilio. Sėkmingai prisijungiau greito krovimo kabelį į CHAdeMO jungtį savo Nissan Leaf ir kol vyko krovimas nuėjau į kavinę papietauti.

Dienos pietūs šioje kavinėje – 4.5 Eur. Pateikimas – kaip neblogame restorane, aplinka neįspūdinga, bet tvarkinga. Maistas skanus, tik, turbūt per skubėjimą, gavau neiškeptą vištienos šašlyką. Maistą ir jo pateikimą įvertinčiau 7 balais iš 10.

Beje, kavinė turi lauko terasą bei yra pasiruošusi priimti kartu keliaujančius vaikus – turi vaikiškas kėdutes, šiek tiek Lego Duplo konstruktorių, kelių rūšių supynes lauke. Taigi, likau maloniai nustebintas apsilankymu vietoje, kurioje niekada neteko anksčiau būti.

DSC_0545

Prieš išvažiuojant iš Elektrėnų krovimo stotelės užklupo šlapdriba su kruša su lietum. Tokiu oru teko atjunginėti ir įkrovimo laidą arba tiksliau „šlangą“, o matant prie jos užrašą „50 kW“ bei suprantant kiek beprotiškai daug tai yra (jūsų namie 16A rozetėje rasite vos 3.5 kW), per kūną nubėgo šiurpuliukas.

Grįždamas iš Vilniaus kroviausi Vievio greitojo krovimo stotelėje. Pati stotelė – lygiai tokia pat kaip ir Elektrėnuose. Kaip ir Elektrėnuose – krovimas nemokamas ir neribotas jokiomis kortelėmis ar leidimais.

Kelionė:

 • Kaunas – Elektrėnai (krovimas) – Vilnius – Vievis (krovimas) – Kaunas
 • Viso įveikta apie 220 km

Skaičiukai:

 • Išvažiavau turėdamas 100% baterijos
 • Elektrėnų įkrovimo stotelė – 43:46 min iki 96% baterijos:DSC_0549

Kelionės kaina:

 • Pilnas įkrovimas namuose (kol kas neaiškus kWh kiekis) – ~2.5 Eur
 • Įkrova Elektrėnuose  – 12.51 kWh – nemokama
 • Įkrova Vievyje – ? kWh – nemokama
 • Viso – apie 2.5 Eur

Fun faktorius:

 • Ledukų kruša ir šlapdriba balandžio gale:

  DSC_0544

3 COMMENTS

 1. Galit nebijoti, srovė nėra tiekiama, jei nėra pilot signal 🙂 tas pats galioja visoms rapid charge jungtims 🙂
  Kažkada yra tekę po lietaus sraigytę iškrapštyti su atsuktuvu, niekada nepamiršiu Leaf, kuris kovėsi šalia, vairuotojo veido išraiškos 😀

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here