KTU ikrovimo stoteleKaune kol kas nėra labai daug elektromobilių įkrovimo stotelių, tad kiekviena jų yra svarbi. Greitojo krovimo stotelių vis dar neturime, nors konkursas jų pirkimui paskelbtas ir, mano žiniomis, vyksta. Pagal Plugshare programėlę lėtojo krovimo įkrovimo stotelių, o jei tiksliau – įkrovimo vietų, įskaičiuojant ir Elintos kiemą (kuris teoriškai jau nebe Kaune) turime šešias.

Screenshot_2016-07-13-20-55-35 Screenshot_2016-07-13-20-55-46

Šios šešios elektromobilių įkrovimo vietos, tai – PC Mega įkrovimo stotelė, KTU įkrovimo stotelė, Kauno rajono savivaldybės įkrovimo stotelė (šiuo metu neveikianti), Kuršių gatvės įkrovimo stotelė, Elintos kieme esančios įkrovimo stotelės ir naujoji įkrovimo stotelė prekybos miestelyje Urmas, kitaip vadinamose „bazėse“.

Įkrovimo stotelės vieta

KTU elektromobilių įkrovimo stotelę rasite Studentų g. 63A, automobilių stovėjimo aikštelėje šalia pastato. Tie, kas mokėsi , gyveno ar gyvena Kaune greičiausiai šią vietą kaip barą „Kolegos“.

Tam, kad rasti būtų paprasčiau – štai žemėlapiukas su nuorodomis į maps.google.com bei maps.lt svetaines.

KTU ikrovimo stotele 2

Google maps nuoroda

Jungtys

KTU ikrovimo stotele 3

Prie KTU esanti elektromobilių įkrovimo stotelė yra Elinta Motors gaminamas Home Box, turintis dvi jungtis – standartinę buitinę rozetę (Schuko) bei Type 2 (Mennekes). Kadangi stotelė turi tik rozetes, laidus turite turėti jūs.

Type 2 Mennekes standartine rozete - schuko

KTU ikrovimo stotele 4

Beje, mano Nissan Leaf testinio įkrovimo metu stebėjau įkrovimo greitį ir jis, deja, bet tiks tik labai neskubantiems arba KTU dirbantiems elektromobilių vairuotojams, mat KTU įkrovimo stotelės galingumas – vos 16 amperų. Taigi, maksimalus krovimas iš vienos fazes 220V tinklo – apie 3.5 kW.

Kaina

Įkrovimas nemokamas, jokių paleidimo gudrybių nėra.

P.S. Abu kartus lankantis šioje prie KTU esančioje įkrovimo stotelėje įprastą rozetę buvo užsiėmęs BMW i3 elektromobilis, kurio savininkas ar savininkė, tikėtina, dirba arba mokosi KTU. Taigi, ypač turint omenyje mažą įkrovimo galią ir ilgai trunkantį krovimą, galima spėti, kad dienos metu jums atvykus laisva bus tik viena jungtis.

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here