elektromobilio parkavimas TrakuoseTuristų pamėgtuose Trakuose automobilio parkavimas yra mokamas ir jis nėra pigus. Priklausomai nuo aikštelės vietos bei atstumo nuo pagrindinio traukos objekto – Trakų pilies, mokestis svyruoja nuo 0,4 iki 1 euro už valandą arba nuo 3,5 iki 11 eurų už visą dieną. Mokestis renkamas visomis savaičių dienomis nuo 8 iki 22 valandos.

Taigi, kiekvienas jūsų vizitas Trakuose bei išgertas kavos puodelis, suvalgytas tradicinis Trakų patiekalas – kibinas ar pasiplaukiojimas ežere šiek tiek pabrangsta, mat tenka mokėti už automobilio parkavimą. Kaip to išvengti? Mano nuomone, yra trys galimi sprendimai.

Pigesnis automobilio parkavimo sprendimas

palangaTrakai įžymūs ne tik pilimi bei nuostabia gamta ar kibinais. Kiekvienas padoraus, o kartais ir nevisai padoraus kiemo savininkas Trakuose būtinai turi pasidaręs parkavimo aikštelę ir į ją nuolat automobilių vairuotojus kviečia vietinė bobulytė ar diedukas. Atvažiavę į Trakus to tikrai nepražiopsosite – bobulytės vos ne po automobilio ratais pasiruošusios lįsti, kad tik jūs pasirinktumėte jos, o ne kokio kito kaimyno kiemą arba dar blogiau – mokamą valstybinę parkavimo vietą.

Šis, Palangos bobutes su kambariais bei apartamentais 30 m nuo jūros primenantis fenomenas turi savą pliusą – už automobilio parkavimą tokiame kieme mokėsite mažiau, jei planuojate užtrukti ilgiau. Paprastai bobulytės yra geraširdės ir už kelių eurų mokestį leis jums transporto priemonę laikyti visą dieną. Nesvarbu, kad, turbūt, didžioji dauguma atvyksta valandai ar kelioms, bet vis tiek puikus jausmas – žinoti, kad gali laikyti automobilį už fiksuotą mokestį visą dieną.

Kitos vietos pasirinkimas

birzaiTaip, Traku pilis saloje yra unikali, bet be Trakų Lietuvoje gausu vietų, kur galima tikrai puikiai praleisti laiką ir kur automobilio parkavimas nekainuoja arba kainuoja mažiau. Turime Druskininkus, Anykščius, Birštoną, ežeringąjį Molėtų rajoną ir visą aibę mažiau žinomų vietų, kurias tikrai verta bent kartą aplankyti. Juk pripažinkime, Trakuose daugelis esame buvę ne po vieną ir ne po du kartus.

Tiems, kurie sakys, kad kitų vietų nėra – turiu du patvirtinimus, kad jie neteisūs:

Nemokamas elektromobilio parkavimas

parkavimo-zenklasTrakai yra draugiškas elektromobiliams miestelis, tad elektromobilių parkavimas Trakuose nieko nekainuoja. Žinoma, jei nepasirinksite pirmojo varianto – bobulytės kiemo, mat ten, deja, jūsų elektromobilis nebus niekuo pranašesnis už bet kurį kitą ratuotą miestelio svečią.

Kai lankiausi Trakuose su savo Nissan Leaf, didelei parkavimo kiemo bobulytės nuostabai pasirinkau ne jos kiemą, o vienoje iš brangiausių zonų rastą laisvą vietą, prieš pat įvažiavimą į bobulytės kiemą. Chamas ir nekitaip 🙂

Tiesa, Trakų parkavimo taisyklėse yra tokia sąlyga: „Elektra varomų automobilių, pažymėtų tai įrodančiais gamintojo skiriamaisiais ženklais, valdytojams ( vairuotojams) vietinė rinkliava netaikoma.” Viskas būtų OK, bet kas tie gamintojo skiriamieji ženklai – nedetalizuojama. Toks dviprasmiškumas lėmė ir mano gautą parkavimo taisyklių pažeidimo lapelį.

Images with Nissan Leaf zero

Matyt „Zero emission” bei Nissan Leaf ženkliukas parkavimo kontrolę užtikrinančiai darbuotojai nieko nereiškė, kaip ir bobulytei. Kaip kitaip automobilis turėtų būti pažymėtas gamintojo – neįsivaizduoju. Na, bet net jei gausite tokį baudos kvituką ir jūs, užtikrinu, kad paskambinus nurodytu jame telefonu jis bus kaip mat anuliuotas, kaip tai atsitiko ir man.

Taigi, gero apsilankymo Trakuose – draugiškame elektromobiliams miestelyje, kur už elektromobilio parkavima mokėti nereikia.

Previous articleNemokamas elektromobilio parkavimas Vilniuje 2016
Next articleKiek kainuoja važinėti elektromobiliu (2016 rugsėjis)

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here