elektromobilių įkrovimo stotelėsTie, kas domisi elektromobiliais, jais važinėja arba skaito šį tinklaraštį, tikrai žino, jog greito elektromobilių įkrovimo stotelių Lietuvoje kol kas nėra daug. Džiugu, kad jų jau nebegalima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, bet, deja, dviejų rankų pirštų šiuo metu pakanka. Vilnius turi keturias (teoriškai – penkias) stoteles – prie operos ir baleto teatro, dvi prie Akropolio (viena vieša, viena privati), vieną prie Lidl parduotuvės Ukmergės g. bei vieną ABB ofiso šalia Avižienių kieme.

Lidl valdo dvi naujausias ir vieninteles greitas elektromobilių įkrovimo stoteles Šiauliuose bei Kaune. Klaipėda taip pat turi vieną stotelę. Na ir likusios dvi yra kelyje Vilnius Kaunas – viena Vievyje, o antra – šalia Elektrėnų. Taigi, viso turime 10 stotelių, iš kurių viešai prieinamos – 9. Džiugi žinia yra ta, kad netrukus dviejų rankų pirštų turėtų nebeužtekti, o kelionė iki jūros su nedaug nuvažiuojančiais elektromobiliais bus įmanoma!

Gandai ir darbai

Gandai apie naujas greito įkrovimo elektromobilių stoteles pagrindiniuose Lietuvos keliuose sklando jau seniai. Kai prieš metus pirkau elektromobilį vieni piliečiai man sakė, kad Kryžkalnyje, kur iki šiol yra tik lėto įkrovimo stotelė, po mėnesio bus greito įkrovimo stotelė. Tas mėnuo buvo 2016 gegužė. Kitą savaitę jau bus 2017 metų gegužė, o stotelės, deja, nėra.

Praėjusių metų rudenį visus elektromobilių vairuotojus valdžia pamaitino pažadais, jog 2017 metų pradžioje tikrai bus 10 naujų  įkrovimo stotelių. Net nebepamenu, ar tai buvo dar sena, ar jau nauja valdžia – seniai tai buvo 🙂 Kaip teigė spauda – „Šiemet (2016 m) pradėtus įrengimo darbus planuojama baigti 2017 metų pradžioje. Gaila, kad neįvardino kuris mėnuo atitinka metų pradžią, bet už lango jau gegužė. Teoriškai – dar nepersivertėme į antrą metų dalį, tad galima sakyti, jog šiandien vis dar yra metų pradžia 🙂

Visgi, atrodo, kad pažadus ir gandus pradės sekti darbai! Netikėtai gavau apžiūrėti elektromobilių stotelių pamatų įrengimo konkurso dokumentus. Juose nurodytos labai artimos datos, tad tikrai yra tikimybė, jog bent dalis, o gal ir visos 10 elektromobilių įkrovimo stotelių bus sumontuotos jau šią gegužę.

Elektromobilių įkrovimo stotelių vietos

Nr Kelias Pavadinimas Vieta Pusė
1 A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 93.43 Dešinė
2 A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 96.62 Kairė
3 A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 141.67 Kairė
4 A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 142.45 Dešinė
5 A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 185.24 Kairė
6 A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 192.8 Dešinė
7 A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 238.03 Dešinė
8 A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 238.62 Kairė
9 A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda 292.92 Dešinė
10 A2 Vilnius-Panevėžys 80 Kairė

7 COMMENTS

    • Apžiūrėjau ir aš daugumą stotelių – bus straipsnelis ateinančią savaitę (tiksliau – jau prasidėjusią)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here