Kai rinkausi sau pirmąjį elektromobilį, nemažai laiko praleidau JAV aukcionuose ir lietuviškuose skelbimų portaluose, ieškodamas sau tinkamo varianto. Po to viską sudėjau į kelių dalių rašliavą apie mano nuotykius bei pardavėjų pasakas. Aukcionus ir skelbimus iš tikrųjų stebiu nuolat, tad dabar jums turiu naują straipsnelį,  apie tai, kokioje loterijoje dalyvaujate, pirkdami automobilį JAV aukcionuose.

Tikiu, kad didžioji dalis Europoje lietuvių perkamų automobilių nėra niekuo geresni, bet kurį laiką galvojau, kad JAV aukcionuose niekas nesistengia „burti” tik tam, kad išpešti daugiau pinigų. Deja, klydau. Mano JAV pirkimų tarpininkas vis papasakodavo siaubo istorijų apie JAV nupirktas labai brangius automobilius su paslėptais defektais, o dabar susidūriau su tokiu atveju ir pats.

„Buy it now” aukcionų tipas

Aukcionas, kaip suprantate vyksta kainos siūlymų principu. Prekę nuperka tas, kuris pasiūlo daugiausiai pinigų. Tiesa, nebūtinai tą prekę pardavėjas už tiek parduoda, bet šiandien ne apie tai. Yra dalis aukcionų, kurie be standartinės aukciono kainos, augančios su kiekvienu statymu, turi ir „pirk dabar” (buy it now) kainą. Už tą kainą jums patikusį automobilį aukcione galite nusipirkti iš karto, nelaukiant aukciono datos bei nerizikuojant jo pralošti.

Aukcionų su „buy it now” kaina nebūna daug. Pvz., šiuo metu Copart parduoda 102 elektromobilius, iš kurių „buy it now” kainą turi 5. Paprastai „buy it now” kaina būna didesnė ar netgi gerokai didesnė, nei vertas konkretus automobilis.

„Buy it now” aukciono pavyzdys

Pavyzdys iš to pačio Copart – paprasčiausios – S komplektacijos 2015 metų Nissan Leaf, už kurį prašoma 11500. Leaf nukentėjęs tik galinio bamperio kampas. Kaip sako lietuviški pardavėjai – „atsipoliruos”. Net jei nereiktų nieko investuoti į remontą, Kalifornijoje esančio elektromobilio aukciono mokesčiai ir parvežimas kainuos apie 2000. Bendra Leaf kaina Lietuvoje su atvežimu bus jau 13000.

O kur dar muitas, sertifikavimas, rūko ir posūkių žibintų montavimas bei pardavėjo pelnas? Tikėtina, kad galutinė tokio Leaf savikaina sieks 15000 ir daugiau. Pažiūrėję autoplius.lt ar autogidas.lt skelbimus suprasite, kad kaina bus gerokai didesnė, nei rinkos kaina. Taigi, tokio Nissan Leaf S už „buy it now” kainą pirkti tiesiog neapsimoka.

2016 Tesla Model S už pakankamai gerą kainą

Kaip ir kiekvieno padoraus elektromobilisto, mano noras yra kažkada vairuoti Tesla arba panašių charakteristikų elektromobilį. Taigi, be visų „širpotrebų”, aukcionuose stebiu ir Tesla elektromobilių kainas. Dažniausiai, net už 2013 metais pagamintą Tesla Model S prašoma apie 30000. Ir čia staiga – 2016 metų Tesla Model S ir tikrai gera kaina – 27500.

Gedimas – „partial repair” – dalinai suremontuotas. Pagal nuotraukas matosi, kad buvo nukentėjęs automobilio priekis ir jis yra dalinai suremontuotas. Priekinio bagažo skyriaus („frunk”) nuotrauka irgi nieko blogo nerodo. Visos saugos pagalvės, išskyrus vairuotojo, neatrodo pažeistos. Salonas tvarkingas, taigi – rodos, puikus automobilis už gerą kainą.

Deja, kaip sako mano tarpininkas – jei matai tavo nuomone gerą „buy it now” kainą – tikrink kelis kartus ir ieškok priežasties, kodėl taip yra. Būna ir malonių išimčių, kai tiesiog kaina yra gera, bet tai yra retenybė. Tikrinti galima perkant Carfax ar kito tiekėjo turimą automobilio istoriją pagal automobilio VIN. O galima tiesiog „pagooglint”, ką aš ir padariau.

Paieškos rezultatas

Ką radau? Šis konkretus Tesla Model S jau kartą buvo parduodamas aukcione, tik tuo metu jis buvo ženkliai prastesnės būklės, nei parduodamas dabar. Kažkas jį nupirko, šiek tiek atstatė ir vėl parduoda. Tik šį kartą, tikėtina, gerokai didesne kaina. Nieko daugiau nekomentuosiu – tiesiog įdėsiu nuotraukas, kaip Tesla atrodo dabar ir kaip atrodė prieš tai buvusiame aukcione. Stebuklų, visgi, nelabai būna…

Tesla Model S dabartinis aukcionas

Tesla Model S buvęs aukcionas

Previous articleElektromobilio KIA Soul EV nuvažiuojamas atstumas šaltuoju metu
Next articleKIA Soul EV elektromobilio 100 km kaina (2017 spalis-lapkritis)

2 COMMENTS

  1. Kai pirkau pirma leaf copart aukcione, net du tokius radau kurie atrode patraukliai, buvo pakeistos kai kurios detales (pagrinde uzdetas bamperis, kapotas), bet issiaiskinus kaip jie atrode praeitame aukcijone, tai itariu pakelus ta kapota vaizdelis butu ne koks. Nuo to laiko i tokius automobilius visai neziuru.

  2. Aciu uz labai naudinga informacija, niekada apie tokius aukcionus negalvojau, bet idomi mintis.. man as meniskai atrodo kad ir Lietuvoje galima tikrai geru variantu rasti 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here