aukcionasKodėl Lietuvoje nemažai Nissan Leaf elektromobilių, kurie savo gyvenimą pradėjo Amerikoje? Atsakymas gan paprastas – Amerikoje Nissan Leaf doleriais kainuoja panašiai tiek, kiek ir eurais arba pigiau – S komplektacija šiuo metu startuoja nuo $29000. Dalyje valstijų yra dar ir $7500 subsidija, taigi naujo automobilio kaina krenta iki $21500, kas atitinka  €19000 pagal šiandieninį USD/EUR kursą.

Automobilis metus kitus važinėja Amerikos keliais ir praranda dalį savo vertės, o patekus į autoįvykį bei po jo sekantį draudimo aukcioną kaina nukrenta iki labai „žemiškos”, tad net pridėjus gabenimo kaštus, mokesčius, sertifikaciją bei remontą dažnai pavyksta galutiniame rezultate pasiekti mažesnę, nei rinkos kainą Lietuvoje.

Žinoma – didelė problema su automobiliais, atvežtais iš JAV po autoįvykių – dalis jų būna stipriai pažeisti (bet dėl to – labai pigūs). Neretai būna ir tokių pažeidimų, kad automobiliui išpjaunamas ir pakeičiamas ketvirtis ar net daugiau kėbulo, arba vienas „sveikas” automobilis lipdomas iš kelių „donorų”.

Kaip nuo to apsisaugoti automobilį perkant jau sutvarkytą Lietuvoje? Prieš perkant tikrinti JAV aukciono nuotraukas, pagal kurias galima įtarti pažeidimų rimtumą. JAV tai yra privalomas dalykas ir kiekvienas automobilis, parduodamas aukcionuose turi pridedamas bent 10 nuotraukų. Žinant VIN (kėbulo) numerį, tokią ataskaitą galima nusipirkti iš daugelio tiekėjų – Carfax, AutoDna, Vinaudit ir pan. Ataskaita, priklausomai nuo tiekėjo ir detalumo kainuoja nuo kelių iki keliasdešimties dolerių.

Pavyzdys – iš vieno populiariausių draudimo aukcionų JAV – Copart. Paieškoje suvedžiau Nissan Leaf ir pasirinkau pirmą pasitaikiusį automobilį:

aukcionas

Taigi, pateikta informacija:

  • Nissan Leaf 2015 metų automobilis
  • Dokumento tipas – Salvage (pataisomas)
  • 16346 mylių rida (į kilometrus verčiant reikia padauginti iš 1,6)
  • Run and Drive – automobilis užsiveda ir pajuda iš vietos (sveikas variklis ir bent dalinai – pakaba)
  • Pirminis pažeidimas – galinė dalis
  • Tikėtina sveiko automobilio vertė – $17417
  • Spalva – baltas, varomi priekiniai ratai, hečbekas, elektromobilis
  • Yra raktas (deja, tai negarantuoja, kad jis bus ir automobiliui pasiekus Lietuvą)
  • 10 nuotraukų

Bet kuri nusipirkta VIN ataskaita jums pateiks bent tiek, o kai kada – ir gerokai daugiau informacijos – savininkų skaičių, aptarnavimus / ridas, kada jie daryti (jei automobiliai aptarnaujami pas oficialius atstovus) ir t.t.

Jei ieškotumėte nestipriai pažeisto Nissan Leaf elektromobilio, aukščiau aprašytas pavyzdys būtų gan neblogas pasirinkimas. Tiesa, tai, kad automobilis nėra stipriai sudaužytas, kelia jo kainą aukcione, tad labai pigiai jo nupirkti nepavyks – dar neprasidėjus aukciono finaliniam etapui už jį jau yra pastatyti $7000. Pridėjus aukciono mokestį, gabenimą, PVM bei importo muitą, taisymą, sertifikavimą bei registravimą, tikėtina, turėsite gan brangų, nors beveik naują (2015 metų modelio) elektromobilį.

Na, o apie gerokai įdomesnius pavyzdžius bei mano asmeninius potyrius ieškant Nissan Leaf sau Lietuvoje – šio straipsnio tęsinyje.

Previous articleSusitikimas su Tesla Model S
Next articleAutomobilio pirkimas iš Amerikos (2 dalis)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here