elektromobilio parkavimas kauneElektromobilių parkavimo Kaune straipsnelis atnaujintas ir papildytas pagal elektromobilių parkavimo Kaune pakeitimus, įsigaliojusius nuo 2018 metų rugpjūčio 1 dienos.

Dauguma valstybių taiko įvairias lengvatas elektromobilių savininkams – suteikia mokestinę lengvatą, kompensuoja dalį elektromobilio kainos, siūlo nemokamą elektromobilio parkavimą ir t.t. Lietuvoje tų lengvatų nėra labai daug, bet viena iš pagrindinių, mano asmenine nuomone – nemokamas parkavimas didmiesčiuose.

Tiesa, kiekvienas miestas turi savo taisykles, kurias nustato vietos savivaldybės, tad vieningos sistemos, deja nėra. Šiuo metu nemokamą ar dalinai nemokamą parkavimą elektromobiliams siūlo visi didieji miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Trakai ir Panevėžys. Šiame straipsnelyje – apie elektromobilių parkavimą Kaune.

Elektromobilio parkavimo leidimas Kaune

kauno-herbasIki 2016 metų vidurio Kauno elektromobilių savininkams buvo išduodami laminuoti leidimai su automobilio modeliu ir numeriu. Vėliau, kai elektromobiliams buvo pradėti dalinti valstybiniai numeriai su raidėmis EV, automobilių stovėjimo aikšteles valdanti įmonė tiesiog įrašydavo elektromobilio numerį į duomenų bazę, kurią gali pasiekti mokėjimus už stovėjimą tikrinantys kontrolieriai.

2017 metais neliko ne tik fizinio, bet ir elektroninio leidimo. Kadangi elektromobiliai buvo puikiai atpažįstami savo specifiniais EV serijos valstybiniais numeriais, bet kuris toks elektromobilis, turintis EV serijos valstybinį numerį, galėjo nemokamai parkuotis ir nesukti galvos dėl leidimo. Leidimo reikėjo tik tiems elektromobiliams, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių turėjo ne EV serijos valstybinį numerį. Tokia tvarka buvo labai palankiai vertinama visų elektromobilių savininkų, mat ne tik Kauno gyventojams, bet ir miesto svečiams nereikėjo rūpintis jokiais leidimais.

2018 metų elektromobilių parkavimo Kaune pasikeitimai

Nuo 2018 metų balandžio vidaus reikalų ministerijos nurodymu EV serijos numeriai (Ex serijų, jei būti tiksliam) pradėti dalinti ne tik elektromobiliams, bet ir įkraunamiems hibridams.  Toks pokytis sukėlė diskusijų audrą tiek internete tiek savivaldybėse ir štai, nuo 2018 metų rugpjūčio 1 dienos Kaune turime naują parkavimo leidimų tvarką. Vėl grįžo parkavimo leidimų elektroninė forma – būtinas įrašas duomenų bazėje.

Kam galioja nemokamas parkavimas Kaune?

Nemokamai parkuoti savo automobilį Kaune turi teisę:

 • 100% elektromobiliai, arba tiksliau – transporto priemonės, kuriose energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio, pavyzdžiui Nissan Leaf, KIA Soul EV, VW e-Golf, VW e-Up!, BMW i3, Hyundai Ioniq, visi Tesla modeliai ir kiti
 • įkraunami hibridai, kurių judėjimui nenaudojamas vidaus degimo variklis (elektromobiliai su „generatoriais”) – BMW i3 Rex (range extender) ir pirmos kartos (Gen 1, iki 2015 metų) Chevrolet Volt / Opel Ampera.

Elektromobilio parkavimo leidimo kaina

Kaune elektromobilio nemokamo parkavimo leidimas (įrašymas į duomenų bazę) nieko nekainuoja.

Elektromobilio parkavimo leidimo galiojimas

Kaune išduoti elektromobilių parkavimo leidimai galioja vienerius metus nuo jų išdavimo dienos. Kadangi pildant prašymą reikia palikti ir savo kontaktinę informaciją, apie artėjančią parkavimo leidimo pabaigą jus informuos SMS žinute ar elektroniniu paštu.

Kaip gauti elektromobilio parkavimo leidimą?

Kur kreiptis ir ką turėti su savimi? Kauno parkavimo aikšteles valdo VŠĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės”, kuri įsikūrusi miesto centre, Puodžių g. 24-1, Kaunas:

Norėdami gauti nemokamo parkavimo leidimą (o tiksliau – įrašą į duomenų bazę) ir savo elektromobilį Kaune statyti nemokamai, tai galite padaryti dviem būdais:

 • apsilankyti Puodžių g. 24-1, turėti su savimi elektromobilio techninį pasą bei užpildyti prašymą
 • prašymą parsisiųsti iš čia, jį užpildyti, atspausdinti, pasirašyti. Tada užpildytą prašymą bei elektromobilio techninį pasą nuskenuoti ar nufotografuoti bei nusiųsti elektroniniu paštu asa@parkavimaskaune.lt. Patvirtinimą apie leidimo išdavimą taip pat gausite elektroniniu paštu. Aš pats patvirtinimą gavau per 2 dienas, o patvirtinimo tekstas – „Jūsų elektromobilio leidimas aktyvuotas ir galioja nuo 2018 m. liepos 26 d. iki 2019 m. rugpjūčio 25 d. imtinai.”

parkavimo-zenklas
P.S. Nepamirškite, kad nemokamas elektromobilio parkavimas leidžiamas tik savivaldybei priklausančiose ir atitinkamai pažymėtose, o ne privačiose ar rezervuotose stovėjimo aikštelėse (pvz. prie parduotuvių LIDL).

8 COMMENTS

 1. „Laba diena. Informuojame, kad Jūsų automobilio (valst. Nr. EV****) stovėjimo leidimas aktyvuotas 2018-07-31. Všį „Automobilių stovėjimo aikštelės”.

 2. Vilniuje taip pat pasikeitė tvarka nuo liepos kažkurios dienos. Leidimai išduodami tik elektromobiliams be bet kokių papildomų vidaus degimo variklių.
  Bet iš esmės nieko sudėtingo: tereikia užpildyti ir nusiūsti elektroninę formą -https://parking.lt/lt/payments/electromobileRequestSubmission

 3. gal galit pakomentuot kodėl tik pirmos kartos (Gen 1, iki 2015 metų) Chevrolet Volt / Opel Ampera? ar tarkim 2017m Chevrolet Volt leidimo negaus? kodėl? ratus ten taip pat suka elektrinis motoras, benzininis naudojamas tik batareikom pakraut, lygiai taip pat kaip ir modeliuose iki 2015m

  • Iš tikrųjų Volt variklis gali sukti ratus. Tiek gen 1, tiek gen2, tad tai nėra elektromobilis su generatorium.

 4. Sveiki, ar BMW i3 rex, galioja nemokamas parakvimas? Ar tokiam modeliuj būtų išduodamas leidimas nemokamai parkuoti automobilį Kauno centre?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here