elektromobilio parkavimas vilniuje 2016Informacija šiame straipsnelyje dalinai pasenusi. Aktualios informacijos ieškokite atnaujintame straipsnelyje su 2017 metų informacija.

Jau rašiau apie elektromobilio parkavimą laikinojoje sostinėje – Kaune, tad laikas ir sostinei – Vilniui. Elektromobilio parkavimas Vilniuje yra beveik nemokamas. Kodėl beveik? Todėl kad reikia susimokėti simbolinį metinį mokestį už parkavimo leidimą.

Kaip ir Kaune, Vilniuje nemokamas parkavimas elektromobiliams taikomas savivaldybės valdomose stovėjimo aikštelėse, bet pvz. požeminėje aikštelėje centre ar aikštelėje Tilto gatvėje parkavimas nebus nemokamas. Taigi, elektromobilį galite statyti gatvėse ir aikštelėse, pažymėtose atitinkamais ženklais. Rezervuotose ar privačiose aikštelėse jokios lengvatos negalioja.

Elektromobilio parkavimas Vilniuje

Kur kreiptis ir ką turėti su savimi? Stovėjimo aikšteles Vilniuje valdo savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos”. Puslapyje nurodomi bent keturi kontaktiniai adresai, bet elektromobilių parkavimo Vilniuje leidimus išduoda tik du:

Su savimi reiki turėti elektromobilio registracijos liudijimą bei užpildytą prašymą, kurio formą galima pildyti ir vietoje.

Elektromobilių parkavimo lengvatų Vilniuje galiojimas

parkavimo-zenklas„Susisiekimo paslaugos” svetainėje yra tokia informacija:

„Sumokėta rinkliava nesuteikia teisės nemokamai statyti automobilį privačiose automobilių stovėjimo aikštelėse, taip pat „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ ir „Rezervuota stovėjimo vieta“ ženklų galiojimo zonose bei kitaip pažeisti Kelių eismo taisykles (nesilaikyti pastatymo būdo ir pan.).”

Parkavimo leidimo kaina ir galiojimas

Vilniuje fiziškai pačiupinėjamo leidimo negausite – jūsų elektromobilio valstybinį numerį tiesiog įtrauks į duomenų bazę ir to užteks sėkmingai naudotis jums suteikta lengvata. Vienintelis jūsų įsigyto elektromobilio parkavimo leidimo turėjimo įrodymas – čekis. Aš dėl viso pikto jį stengiuosi visada turėti su savimi.

Leidimas nemokamai parkuoti automobilį Vilniuje galioja 1 metus ir kainuoja 4,3 Eur. Rinkliavą galima sumokėti tiek iš anksto, tiek ir atvykus į aptarnavimo skyrius, kuriuose mokėjimai priimami ne tik grynais pinigais, bet ir bankine kortele.

parkavimo-baudaKas atsitinka po metų – ar siunčiamas priminimas SMS’u / el. paštu ar kitomis priemonėmis dar nežinau. Tikiuosi, kad apie besibaigiantį galiojimą primins „Susisiekimo paslaugų” žinutė, o ne jų kontrolieriaus ant lango prilipdytas ar už valytuvų užkištas parkavimo taisyklių pažeidimo lapelis.

1 COMMENT

  1. Tai as galiu pasidalinti savo patirtimi kaip man sekesi gauti leidima ir kaip su priminimu. Pirmiausia tai nuvykus i Susisiekimo paslaugas Tilto g. 14, man pasake, kad viskas yra daroma internetu, reikia nuskenuoti/nufotografuoti automobilio technini pasa ir sumoketi rinklava ir uzpildyti prasyma internetu https://www.parking.lt/lt/payments/electromobileRequestSubmission . Ta ir padariau ir uz dienos gavau pranesima el. pastu kad leidima gavau ir metus galiu parkuoti nemokamai.

    Praejus 11 men. el. pastu gavau praneisma, kad netrukus baigs galioti turimas leidimas ir jei noriu pratesti ji reikia susimoketi. Po metu ir vienos dienos gavau el. pastu pranesima, kad leidimas nebegalioja. Taigi, sakyciau pakankamai aiskiai ir kelis kartus informavo apie galiojimo pabaiga. Kazkaip nebepamenu ar gavau koki pranesima SMS, bet el. pastu tai tikrai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here