sound-insulation VS Nissan Leaf garso izoliacija

Pirmoje straipsnio apie garso izoliaciją dalyje papasakojau, kaip išardyti Nissan Leaf duris. Kai jau turėsite paruoštą klijavimui plotą, galima būtų pradėti darbus. Tiesa, prieš klijuojant, priklausomai nuo galimybių patekti į durelių vidų (atvirų ertmių kiekio) bei noro daugiau ar mažiau vargti reiktų pasirinkti jūsų norimą garso izoliacijos pirmo sluoksnio – vibro izoliacijos klijavimo vietą.

Kaip matote nuotraukose, yra du pasirinkimai – klijuoti vibro izoliaciją prie išorinės durelių skardos iš vidaus (sunkesnis darbas) ir klijuoti ją ant vidinės skardos vidinės pusės (žymiai lengvesnis darbas). Pasakoti, kaip labai skiriasi rezultatas ir agituoti už vieną ar kitą būdą nesiimsiu, bet kiek man teko skaityti informacijos teisingą procesą, vibro izoliaciją patariama lipdyti prie išorinės skardos iš durelių vidaus. Taip dariau aš, o jūs tai nuspręskite patys.

Garso izoliacija – medžiagos

Įžanginiame straipsnyje apie garso izoliaciją jau minėjau, kad savo Nissan Leaf užčiaupimo projektui pasirinkau Latvijoje gaminamą Silent Coat sprendimą. Kodėl? Logiško paaiškinimo jums neturiu, bet mano kriterijai buvo tokie:

 • sprendimo išbaigtumas – nesinorėjo pirkti ne garso izoliacijai pritaikytų medžiagų, neturinčių klijuojamo paviršiaus. Tokių sprendimų tikrai yra, jie gerokai pigesni, bet, aš gerai pažįstu save ir žinau, kad jei būčiau pasirinkęs medžiagą, neturinčią limpančios pusės, kurią reiktų klijuoti klijais, turbūt, nebūčiau užbaigęs nė vienų durelių garso izoliacijos, nes trūktų kantrybė
 • kaina – palyginus su kitais sprendimais, Silent Coat nėra brangus. Galbūt, pasakysite, mažai ieškojau, ir būsite teisūs. Tiesiog – pradėjau ieškoti medžiagų, radau kelias, tarp kurių Silent Coat ir pasirinkau pastarąsias
 • prieinamumas – Ebay ar kitose elektroninėse parduotuvėse yra aibė pasirinkimų, bet Lietuvoje dažniausiai jais neprekiaujama. Su Silent Coat – visiškai kitaip. Radau šio sprendimo medžiagų ir skelbimų portale skelbiu.lt ir Lavishop geroskainos.lt parduotuvėje
 • informacijos apie sprendimą kiekis – apie Silent Coat radau daug vaizdo klipų youtube svetainėje. Lavishop svetainėje yra nebloga apžvalga, o be to, gavau papildomą konsultaciją tiek per online chat langelį šios kompanijos puslapyje, tiek ir elektroniniu paštu.

logo-lavishopP.S. Mano bobutės pusseserės tetos brolio anūkas nedirba šioje kompanijoje ir už reklamą man nemoka. Tiesiog, man tiko vieta, pasirinkimas, kaina, apmokėjimo galimybės, prekių turėjimas sandėlyje ir aptarnavimas bei žinios apie parduodamą produktą.

Įrankiai garso izoliacijai klijuoti

dsc_0166Kadangi Silent Coat sprendimas yra paruoštas, jums reikia vos dviejų įrankių – žirklių, ir volelio vibro izoliacijos įtrynimui. Na, ir, žinoma, daaaaaug kantrybės. Nuotraukoje matote visus įrankius, kuriuos naudojau durims išardyti ir izoliuoti.

Volelį nusipirkau kartu su pirmu užsakymu, iš tos pačios Lavishop.lt nes visuose mano matytuose vaizdo klipuose bei skaitytuose straipsniuose jis buvo naudojamas. Įtrynimas voleliu svarbus vibro izoliacijos lopų sandūrose ir šiaip, įtrynus garantuojamas geresnis sukibimas su skarda, ypač nelygiose vietose.

Pirmas blynas – patarimas

silent_coat_damping_starter_set_2_z2Jei nesate tikri savo jėgomis ir sugebėjimais, nenorite iš kart daug investuoti, o taip pat neturite kantrybės, kaip ir aš – Silent Coat turi sprendimą. Tas sprendimas skirtas pirmam blynui ir jis vadinasi Silent Coat Damping Starter Set. Tai yra rinkinys, kainuojantis 14 Eurų ir, manau, padėsiantis nebrangiai apsispręsti, ar norėsite garso izoliavimo projektą tęsti toliau. Rinkinį sudaro:

 • 4 vibro izoliacijos lapeliai 37×26 cm
 • 1 garso izoliacijos lapelis 37×25 cm
 • 1 garso slopinimo lapelis 37×25 cm

Aš šį rinkinį panaudojau bagažinės dangčio garso izoliavimui, nes, jei būtų kažkas nesigavę ar prastai atrodytų gautas rezultatas, ši vieta man mažiausiai rūpėtų. Tiesa, prie rinkinio papildomai nusipirkau volelį, garso izoliacijos ir garso slopinimo lapų, mat, logiškai mąstant, su kiekvienos medžiagos vienu lapeliu nekažką tepadarysi.

Patarimas iš asmeninės patirties – nė vienoms Nissan Leaf durims šio rinkinio nebūtų užtekę, tad nesiūlyčiau pradėti lipdyti nuo jų. Kitaip gali tekti viduryje proceso važiuoti pirkti papildomų medžiagų.

Medžiagų kiekis vienoms durims

cropped-cropped-leaf.jpgMano asmenine nuomone Nissan Leaf durelės nėra mažos, bet tikrai yra didesnių, tad skaičiuodami tai turite įvertinti. Aš medžiagas pirkau per kelis kartus ir vis turėdavau likučių, tad buvo nelengva apskaičiuoti, kiek iš tikrųjų visko reikia vienoms durims izoliuoti. Na, bet prieš darant ketvirtų durų lipdymą turėjau likusį tik vieną garso izoliacijos lapą, o tai leido apskaičiuoti ir su jumis pasidalinti sąnaudomis bei išlaidomis.

Taigi vienoms Nissan Leaf durims padengti garso izoliacija man prireikė:

 • 7 lapelių vibro izoliacijos, bet nepakenktų turėti bent vieną lyšną. Silent Coat kaip turi rinkinį Silent Coat Shop su 8 lapeliais, kainuojantį 17,96 Eur. Šie 8 lapeliai padengs 0,75 kvm
 • identiško kiekio garso izoliacijos, mat ji klijuojama ant vibro izoliacijos. Mano patarimas – Silent Coat Noise Isolator 4. Tai 4 mm storio uždarų porų suspausto porolono medžiaga, parduodama 50×77 cm lapais (0,385 kvm). Pirmam bandymui buvau nusipirkęs ir storesnės, 8 mm storio medžiagos, bet ji labiau tinkama lygiam paviršiui, o ne sudėtingai pasiekiamų durų skardų ir statramsčių mišrainei.  Matematika jums pasakys, kad vienoms durims reikia dviejų lapų šios medžiagos, kurie kiekvienas kainuoja po 4,05 Eur arba 8,1 Eur už abu
 • garsą sugeriantis Silent Coat Sound Absorber yra kelių storių apvalintų trikampių porolonas, labai panašus į garso studijose naudojamą akustinį poroloną aidui panaikinti. Rekomenduoju rinktis ploniausią variantą su trikampiais – Silent Coat Sound Absorber 15, mat net ir jis kai kur gali būti per storas (kiti variantai yra dar storesni). Vienoms durims sunaudojau du 50×60 cm lapus, padengiančius 0,6 kvm ir kainuojančius po 8,4 Eur arba 16,8 Eur už abu.

Išlaidos vienų durų garso izoliacijai

akcija

 • Vibro izoliacija – 8 lapai – 17,96 Eur
 • Garso izoliacija – 2 lapai – 8,1 Eur
 • Garsą sugerianti medžiaga – 2 lapai – 16,8 Eur
 • Viso – 42,86 Eur

Kiek kainuoja viso automobilio garso izoliacija?

Į šį klausimą atsakymo dar neturiu, nes projektas dar tik įpusėjęs, bet planuoju pasidalinti informacija, kai ją turėsiu.

Previous articleElektromobilio 100 km kaina (pildomas nuolat)
Next articleNemokamas elektromobilio parkavimas Vilniuje 2016

2 COMMENTS

  • Aš kartais mėgstu ir tyliai pavažiuoti, ypač kai vaikai miega. O tau tos bėdos nesuprast, nes Outlanderis, palyginus, turi puikią garso izoliaciją. Na, ne kaip bmw, bet su Nissan Leaf palyginus – puikią.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here